جزیره گربه‌ها؛ جاذبه گردشگری ژاپن

راهنمای سفر علی سربالاوند 17 دی ، 1402 زمان تقریبی مطالعه: 3 دقیقه
كشور های آسیایی به ویژه كشور های جنوب شرق آسیا یكی از بزرگترین و پر گردشگر ترین مناطق جهان می باشد. كشور “ژاپن” كه از جزایر بسیاری تشكیل شده است، سالانه بسیاری از گردشگران را به سمت خود جذب می كند. در این مقاله شما را با یكی از جزایر این كشور كه به جزیره گربه ها معروف است آشنا می كنیم. جزیره “آئوشیما” یكی از جزایر مجمع الجزایر كشور “ژاپن” می باشد كه به دلیل وجود گربه های بسیار در آن مورد توجه مردم جهان به ویژه جهانگردان قرار گرفته است. جزیره ای آتشفشانی و كوچك كه در میان جزایر بی شمار این كشور از ویژگی منحصر به فردی برخوردار می باشد.
جزیره “آئوشیما” در اوایل قرن بیستم در دل خود بومیان بسیاری را جای داده بود. مردمی سخت كوش كه اغلب به ماهیگیری مشغول بوده و زندگی خود را با صید ماهی می گذرنانند. به دلیل تردد كشتی ها برای حمل و نقل بومیان و به ویژه جابجایی و خرید و فروش ماهی ها مردم این جزیره كم كم با مشكلی بزرگ روبه رو شدند. موش هایی كه با این كشتی ها وارد این جزیره شدند كم كم به مشكلی بزرگ برای روستائیان تبدیل شدند. تمام آذوقه و خشكبار مردم این جزیره در معرض خطر قرار گرفت. از طرفی نیز بیماری هایی كه از موش ها به محلی ها منتقل می شد آن ها را به فكر راه حل واداشت. آن ها تصمیم گرفتند كه از شهر ها و جزایر اطراف تعدادی گربه به جزیره آورده تا آن ها را از دست این موش ها خلاص كنند.

پس از ورود گربه ها به این جزیره زیبا كم كم موش ها كم شده و به تعداد گربه ها افزوده شد. تا جایی كه مردم این جزیره از دست گربه ها به جزایر اطراف مهاجرت كرده و این جزیره محل مناسبی برای این حیوانات تبدیل شد. این اتفاق تا جایی ادامه پیدا كرد كه هم اكنون این جزیره به جزیره امپراتوری گربه ها تبدیل شده است. همه ساله گردشگران توریستان بسیاری از گوشه گوشه جهان خود را به این جزیره رسانده و از این جاذبه كم نظیر دیدن می كنند. جزیره ای تقریبا خالی از سكنه و محلی برای گردش گردشگران كه ساعت ها در میان این حیوانات پرسه می زنند.

جز تعداد اندكی از سالخوردگان و بومیان در این جزیره شخص دیگری زندگی نمی كند. گربه ها تنها ساكنان این جزیره بوده كه آزادانه برای خود پرسه می زنند و به بازیگوشی می پردازند. گربه های این جزیره غذای خود را از گردشگران و توریستان و البته بومیان این جزیره طلب می كنند. مردم بسیاری از سرتاسر جهان گروه های دوستی با حیوانات را تشكیل داده و برای این گربه ها غذاهایی آماده كرده و به این جزیره ارسال می كنند.


مقالات پربازدید
6LfXPeMiAAAAABP2k6B5_uJpRxcVxQU_eWzl_CSX