معرفی مراکز خرید در ژاپن

راهنمای سفر علی سربالاوند 28 فروردین ، 1403 زمان تقریبی مطالعه: 1 دقیقه

معرفی مهمترین مراکز خرید توکیو
اگر عاشق خرید کردن هستید و مقصد سفر شما توکیو است پس با ابرآسا پرواز همراه شوید تا با محبوب‌ترین مراکز خرید آشنا شوید.
1.مرکز خرید گرندبری ( GrandBreery Mall ) :
مرکز خرید گرند بری در منطقه «مینامی ماچیدا» (Minami Machida) در واقع یک «اوت لت» (outlet) شناخته شده و معروف در توکیو است. در این مجتمع تجاری، فروشگاه‌های انواع برندهای مطرح دنیا مثل «آدیداس» (Adidas)، «نایک» (Nike)، «کوچ» (Coach)، «گپ» (Gap)، «الدناوی» (old navy)، «فرنچ فرانس» (French franc)، «مونت بل» (Mont Bell) و «بروکس برادرز» (Brooks Brothers) اجناس خود را با قیمت‌های ارزان‌تر از جاهای دیگر (به علت تک سایز شدن اجناس و یا مد سال نبودن) عرضه می‌کنند. این مرکز خرید کمی از مرکز شهر فاصله دارد. چیزی حدود ۴۰ تا ۵۰ دقیقه از شیبویا.

2-پارکو (PARCO)
«پارکو» (PARCO) یک مرکز خرید زنجیره‌ای بزرگ با شعبه‌هایی در شهرهای اصلی ژاپن است. یکی از مهم‌ترین و اصلی‌ترین جاهایی که پارکو در آن حضور دارد، در «شیبویا» (Shibuya) بوده که اکنون به خاطر پروژه‌ی نوسازی تا چند سال فعالیت نمی‌کند. خوشبختانه می‌توانید شعبه‌های دیگر این مرکز خرید را در جاهایی مانند «ایکه‌بوکورو» (Ikebukuro) پیدا کنید. پارکو برای حمایت از استعدادهای بومی، مغازه‌های موقتی را حمایت و تشویق می‌کند. مدل کسب و کاری آن‌ها نیز بی‌همتا بوده و خرده‌فروشی را با خدمات املاک ترکیب کرده است.3-سوگامو (SUGAMO) : 

سوگامو که گاهی اوقات به نام محله‌ی پیرزن‌های راجوکو نامیده می‌شود، بیشتر به خاطر «جیزو‌دوری» (Jizo Dori) که یک خیابان ۸۰۰ متری پر از مغازه‌ و فروشگاه‌های بزرگ است شهرت دارد. اغلب مشتریان این منطقه سالمندان هستند و رنج سنی عابران به طور معمول کمی بیشتر از سایر مناطق است. این منطقه به خاطر مغازه‌های خوراکی‌فروشی که خوراکی‌های معروف ژاپنی مثل «شیدو‌دایفوک» Shido-Daifuk، کیک برنجی پوند به همراه سس‌ آرد شیرین را عرضه می‌کنند مشهور است.4-ایستان (ISETAN) : دوستداران خرید بدون شک از گشت زدن در مرکز خرید Isetan در شهر توکیو لذت خواهند برد. این فروشگاه بزرگ یکی از معروف‌ترین و محبوب‌ترین ماکز خرید توکیو است و مرکز مد و فشن آن بهشت عاشقان خرید است. مخصوصا وقتی تخفیف‌های ویژه‌ای به لباس‌ها می‌خورد، جمعیت بسیاری به این مرکز رجوع می‌کنند.


5-میتسوکوشی (MITSUKOSHI) : 
«میتسوکوشی» (Mitsukoshi) از قدیمی‌ترین مراکز خرید ژاپن شناخته می‌شود. علاوه بر این، میتسوکوشی یکی از بزرگ‌ترین‌های کشور هم به حساب می‌آید. هشت سال قبل، این شرکت با ایستان ترکیب شد تا هولدینگ ایستان میتسوکوشی را شکل دهد. البته این دو فروشگاه زنجیره‌ای هنوز هم از هم جدا و متمایز بوده و میتسوکوشی اندکی شیک‌تر و گران‌تر است. «چوئو-کو» (Chuo-ku) در توکیو، یکی از مهم‌ترین جاها برای این مرکز خرید بوده و البته شعبه‌هایی در آمریکای شمالی، اروپا و آسیا هم دارد.

6-توکیو (TOKYU) :
نام «توکیو» (Tokyu) برای هر کسی که تا به حال به شهر توکیو سفر کرده، آشنا است. این شرکت نه تنها شعبه‌های خود را مانند فروشگاه معروفشان در ایستگاه شیبویا باز کرده، بلکه مارکت چند طبقه‌ی «توکیو هندز» (Tokyu Hands) که همه جا به چشم می‌خورد را نیز افتتاح کرده‌اند. این مرکز خرید، برندهای پوشاک خیابانی زیادی را به نمایش گذاشته و مخاطبان مختلف و متنوعی را به خود جذب می‌کند.


7-گینزا (GINZA) :
مرکز خرید گینزا در توکیو یکی از بهترین مراکز خرید ژاپن می باشد که در آنجا رستوران های بی نظیر و فروشگاه های متعدد وجود دارد. در این مجتمع مارک ها و برندهای معروف آرمانی و گوچی به فروش می رسد.

مقالات پربازدید
6LfXPeMiAAAAABP2k6B5_uJpRxcVxQU_eWzl_CSX