راهنمای اخذ ویزای هند

راهنمای سفر علی سربالاوند 11 آذر ، 1402 زمان تقریبی مطالعه: 2 دقیقه

ویزای هند برای ایرانیان به صورت انفرادی یا در قالب تور گروهی و به صورت لیبل (الصاق برچسب در پاسپورت متقاضی) صادر می‌شود. نرخ ریجکتی ویزای هند بسیار پایین بوده و سخت‌گیری خاصی برای صدور آن وجود ندارد؛ اما باز هم امکان رد شدن درخواست برخی از متقاضیان به دلایل مختلف وجود دارد. برای اخذ این ویزا باید حدودا 10 روز صبر کنید، زیرا مدت زمان جواب‌دهی ویزای هند ۷ روز کاری است.

شرایط اخذ ویزای هند
هیچ شرایط خاصی برای اخذ ویزای توریستی هند وجود ندارد. اما باید توجه داشته باشید که متقاضیان ویزای هند نباید دارای هیچ‌گونه سوء سابقه کیفری و حقوقی باشند. برای اخذ ویزای کاری و تحصیلی هند شما حتما باید از سوی یک کارفرما، موسسه آموزشی و یا دانشگاه دعوت‌نامه معتبر ارائه کنید.
مدارک ویزای هندوستان
مدارک ویزای هند نیازی به ترجمه و گرفتن تائیدیه دادگستری و وزارت امور خارجه ندارند. با توجه به اینکه ویزای هند در حال حاضر فقط به صورت حضوری صادر می‌شود، برای درخواست این ویزا باید مدارک ویزای هندوستان را همراه خود به سفارت ببرید.

چک لیست مدارک ویزای هند به شرح زیر می‌باشد:

فرم تکمیل شده ویزای هند (در ویزای الکترونیکی، فرم ویزای هند به صورت آنلاین تکمیل می‌شود)
اصل پاسپورت متقاضی با حداقل 8 ماه اعتبار
۲ قطعه عکس ۵ ×۵ یا ۶ ×۴
کپی برابر اصل تمامی صفحات شناسنامه و کارت ملی متقاضی
کپی برابر اصل تمامی ویزاهای قبلی کشور هند (در صورت وجود)
بلیط رفت و برگشت هواپیما (مطابق با مدت زمان اقامت)
واچر هتل (مطابق با مدت زمان اقامت)
بیمه مسافرتی (مطابق با مدت زمان اقامت)

هزینه ها و قیمت ویزای هند :
در مورد هزینه ویزای هند باید گفت که در تور هندوستان، هزینه ویزا معمولا با هزینه‌های تور پرداخت می‌شود. اما در صورتی که درخواست ویزا به صورت انفرادی هزینه ویزای هند بسته به نوع صدور متفاوت خواهد بود. البته درحال حاضر امکان صدور ویزای الکترونیکی هندوستان، برای شهروندان برخی کشورها از جمله ایران وجود ندارد، بنابراین متقاضیان باید هزینه درخواست ویزای لیبلی هندوستان که بیش از دوبرابر ویزای الکترونیکی است را پرداخت نمایند.

مدت زمان جوابدهی و اعتبار ویزای هند
حدودا ۷ روز کاری پس از ارائه درخواست ویزای هند جواب آن برای شما صادر می‌شود. مدت زمان اعتبار ویزای هند نیز براساس مدت زمان اقامت شما در این کشور تعیین می‌شود. به طور مثال اگر شما در کشور هندوستان ۷ روز اقامت داشته باشید، ویزای شما نیز برای مدت زمان ۷ روزه معتبر خواهد بود. مدت اعتبار ویزای هند برای بیشتر از ۳۰ روز امکان پذیر نیست.

آدرس و تلفن سفارت هندوستان در ایران
سفارت هند در ایران در آدرس تهران، عباس آباد، خیابان شهید بهشتی، خیابان میرعماد، نبش کوچه بیست و دوم واقع شده است. سفارت هند در روزهای یکشنبه تا پنجشنبه و در ساعات ۸:۳۰ تا ۱۷ فعال می‌باشد. برای ارتباط تلفنی با سفارت هند نیز می‌توانید با شماره  02188755103 تماس حاصل نمائید.

نگاه کلی به اخذ ویزای هند :
هیچ سخت گیری خاصی برای اخذ ویزای هند وجود ندارد. ما در گروه مسافرتی ویزالند تا به حال از کشور هند ریجکتی نداشته‌ایم.
برای اخذ ویزای هندوستان شما فقط نباید دارای سوء پیشینه کیفری و حقوقی باشید.
 ویزای هند فعلا فقط به صورت و حضوری صادر می‌شود. در مراجعه حضوری شما انگشت نگاری می‌شوید.
مدارک ویزای هند نیازی به ترجمه، تائیدیه دادگستری و تائیدیه امور خارجه ندارند. اصل پاسپورت متقاضی با 8 ماه اعتبار، ۲ قطعه عکس ۵ ×۵ یا ۶ ×۴، کپی برابر اصل کلیه صفحات شناسنامه و کارت ملی، واچر هتل، بلیط رفت و برگشت و بیمه مسافرتی از مدارک ویزای هند می‌باشند.
مدت اعتبار ویزای هندوستان بسته به مدت اقامت شما در این کشور می‌باشد و حدودا ۷ روز کاری بعد از ارائه درخواست جواب ویزا برای شما ارسال می‌شود.

مقالات پربازدید
6LfXPeMiAAAAABP2k6B5_uJpRxcVxQU_eWzl_CSX