معرفی ویزای اسپانیا

راهنمای سفر علی سربالاوند 12 آذر ، 1402 زمان تقریبی مطالعه: 3 دقیقه

ویزای توریستی اسپانیا
–  اگر جز آن دسته از افرادی هستید که تمایل دارد به کشور اسپانیا با هدف توریستی و بازدید از مکان های توریستی، مناظر بکر و سواحل زیبا به  این کشور سفر کنید باید ویزای توریستی اسپانیا را دریافت نمایید.

ویزای شنگن اسپانیا، با توجه به سفر متقاضی، در انواع مختلفی صادر می‌شود. ویزای توریستی از جمله رایج ترین ویزایی است که از سوی سفارت اسپانیا برای متقاضیان ایرانی صادر می‌ گردد. آژانس ابرآسا پرواز، کلیه خدمات مربوط به تور اسپانیا و ویزای این کشور را به شما عزیزان ارائه می دهد.

ویزای شینگن اسپانیا را از طریق کنسولگری یا سفارت اسپانیا و همین طور ویزای اسپانیا از طریق BLS می توانید اقدام نمایید و دارنده ویزای شینگنی که توسط کنسولگری اسپانیا صادر شده است امکان سفر به 25 کشور عضو منطقه شینگن را دارد.

 در صورتی که درخواست کننده ویزای شینگن از طریق سفارت اسپانیا، قصد سفر به کشور های دیگر منطقه شینگن را دارد باید کشور اسپانیا به عنوان مقصد اصلی او باشد و همچنین اگر اولین کشوری که دارنده ویزای شینگن اسپانیا از طریق آن وارد منطقه شینگن می شود اسپانیا باشد و یا این که بیشترین روز های سفر خود را باید در کشور اسپانیا بگذراند.

 در این شرایط می توانید برای ویزای شینگن اسپانیا از طریق سفارت اسپانیا و یا مرکز خدمات ویزای اسپانیا اقدام نمایید.در این مقاله سعی شده تا تمامی اطلاعات در خصوص شرایط و مدارک مورد نیاز، شرایط و هزینه اخذ ویزای گردشگری اسپانیا و همچنین روند پروسه اخذ آن به صورت جامع و با جزئیات مورد بررسی و تحلیل قرار بگیرد. 

اگر سابقه سفر به حوزه شنگن را ندارید برای سفر به اسپانیا بهتر است به صورت گروهی اقدام کنید. تجربه نشان داده است که سفر گروهی به اسپانیا امکان دریافت ویزا را برای شما بیشتر می کند. سفر گروهی به معنی اقدام از طرف یک شرکت هواپیمایی و یا کارگزاری است. ابرآسا پرواز مجری انواع تورهای اروپا به صورت انفرادی و گروهی میباشد. 


انواع ویزای اسپانیا
ویزای اسپانیا انواع مختلفی دارد و بسته به هدف سفر شما متفاوت خواهد بود. برای سفرهای تفریحی و بازدید از اسپانیا ویزای کوتاه مدت اسپانیا یا ویزای نوع C شنگن باید دریافت کنید؛ اما اگر برای ادامه تحصیل وارد اسپانیا می شوید ویزای نوع D  برای شما مناسب خواهد بود. 

در واقع هدف شما از سفر نوع ویزای شما را مشخص می کند. همچنین مدت اقامت شما نیز بسته به نوع ویزایتان دارد. مثلا با ویزای کوتاه مدت شنگن اجازه 15 روز اقامت را خواهید داشت، اما در باقی مراحل و با توجه به دلیل شما از سفر مدت اقامتتان تا 3 ماه نیز می تواند افزایش یابد. 

ویزای مولتی اسپانیا 
ویزای مولتی اسپانیا همان ویزای مولتی شنگن است و 5 سال اعتبار دارد. دارنده آن مجاز خواهد بود تا مدت زمان اعتبار ویزای خود بدون محدودیت به حوزه شنگن و اسپانیا رفت و آمد داشته باشد. 

اما باید در نظر داشته باشید که در بازه 6 ماهه تنها مجاز هستید 3 ماه یا 90 روز در این کشور بمانید. 

ویزای تحصیلی اسپانیا 
ویزای تحصیلی اسپانیا جزو ویزاهای بلندمدت این کشور به حساب می آید و ویزای شنگن نوع D است. برای دریافت این نوع ویزا، پس از دریافت وقت از سفارت اسپانیا و مراجعه به سفارت، با در دست داشتن مدارک تحصیلی خود که مهمترین آن دعوتنامه از یک دانشگاه موسسه علمی معتبر است میتوانید برای دریافت ویزای تحصیلی اسپانیا اقدام نمایید. 

ویزای کاری اسپانیا 
ویزای کاری اسپانیا نیز ویزای شنگن بلندمدت است. با دارا بودن این ویزا شما اجازه کار در کشور اسپانیا را خواهید داشت. برای اخذ ویزای کاری اسپانیا باید از یک کارفرمای اسپانیایی دعوتنامه دریافت نمایید. ادامه روال کار مانند سایر ویزاهاست. 

پس از دریافت وقت از سفارت این کشور و در دست داشتن مدارک مورد نیاز و دعوتنامه می توانید مراحل اخذ ویزای خود را آغاز نمایید. 

 
وقت سفارت اسپانیا
افرادی که قصد دریافت ویزای شینگن اسپانیا را دارند باید به این موضوع توجه داشته باشند که جهت دریافت ویزای توریستی اسپانیا باید 90 روز قبل از سفر اقدام کرده و تمامی مدارک و اسناد مورد نیاز را ارائه دهند. هر فرد جهت دریافت ویزا باید از کشور خود اقدام کند.
شایان ذکر است افرادی که دارای ویزا شنگن اسپانیا می باشند و میخواهند به این کشور سفر کنند باید بدانند که به علت آن که این ویزا از نوع تایپ C است تنها 90 روز می توانند در اسپانیا و دیگر کشورهای عضو شینگن اقامت داشته باشد. 
خالی از لطف نیست که بیان شود همانطور که استفاده نکردن از ویزای شینگن عواقبی دارد، اگر فرد بیش از 90 روز در حوزه شینگن اقامت داشته باشد باید منتظر عواقب اقامت بیش از حد در حوزه شینگن نیز باشد.
در صورت اقدام به دریافت ویزای توریستی اسپانیا و ارائه کلیه مدارک مورد نیاز به سفارت معمولا مدارک متقاضی ظرف ۲۱ تا ۳۰ روز کاری بررسی شده و نتیجه و جواب درخواست ویزا به فرد ابلاغ می شود.
 قابل ذکر است در صورتی که نیاز به ارائه مدارک و مستندات بیشتری جهت اخذ ویزای اسپانیا باشد، بررسی مدارک توسط سفارت ممکن است بیش از 30 روز و تا 60 روز زمان ببرد.
 

 
هزینه ویزای شینگن اسپانیا
در خصوص هزینه اخذ ویزای شینگن اسپانیا باید بیان کرد علاوه بر مدارک و اسناد مورد نیاز هر فرد باید مبلغ 80 یورو را به سفارت پرداخت کند. علاوه بر 80 یورو جهت اخذ ویزای اسپانیا ، فرد باید مبلغی معادل 15.45 یورو را نیز جهت خدمات و مالیات بپردازد  که این مبالغ ممکن است هر ساله تغییر یابد. ضمنا برای خردسالان زیر 6 سال نیازی به پرداخت این مبالغ نیست.

مدارک مورد نیاز ویزای توریستی اسپانیا
پس از دریافت وقت سفارت اسپانیا BLS باید تمامی مدارک و اسناد مورد نیاز به سفارت ارائه شود. باید توجه داشته باشید که این مدارک باید کامل و بدون هیچ نقض و کاستی ایی باشد. علت این است که اسپانیا بیش از کشورهای حوزه شینگن نسبت به ارائه مدارک جامع حساس است. مدارک و اسناد مورد نیاز جهت ارائه به سفارت اسپانیا عبارت است از :

ارائه فرم درخواست اخذ ویزای شنگن کشور اسپانیا. این فرم باید از سایت سفارت اسپانیا دریافت شده و آن را پس از تکمیل و پرینت دو نسخه از آن در زمانی که وقت سفارت اسپانیا bls را دریافت کرده اید به همراه دیگر مدارک ارائه دهید.
پاسپورت معتبر به همراه یک سری کپی از ویزاهای اخیر متقاضی ( توجه شود پاسپورت متقاضی باید حداقل ۶ ماه اعتبار داشته باشد و حداقل ۲ صفحه آن خالی باشد )
دو قطعه عکس پاسپورتی (حداقل برای شش ماه گذشته)
بیمه مسافرتی ویزای شینگن تا سقف حداقل ۳۰٫۰۰۰ یورو برای مدت سه ماه
کپی از بلیط رفت و برگشت هواپیما
ارائه مدرک رزرو هتل و یا داشتن دعوت نامه از بستگان و آشنایان و ارائه محل اقامت آن ها جهت اثبات محل اقامت برای مدت ویزای توریستی. جهت آشنایی با انواع دعوت نامه ویزای شینگن کلیک فرمایید.
ارائه ترجمه سند ازدواج و یا در صورت طلاق ارائه سند طلاق ، درصورت داشتن فرزند ارائه گواهی تولد فرزند
ارائه ترجمه اسناد مالی و اسناد مالکیت اموال معتبر متقاضی دریافت ویزای شینگن اسپانیا
نامه تمکن مالی برای تمامی مدت اقامت در کشور اسپانیا 
چنانچه فرد بخواهد ویزای توریستی اسپانیا با دعوتنامه دریافت کند باید دعوتنامه ویزای شینگن اسپانیا از اقوام و آشنایان مقیم اسپانیا به همراه آدرس محل سکونت و شماره تماس ( درصورت وجود) را ارائه دهد.
ارائه تمامی مدارک شغلی شخص به همراه سوابق بیمه ای
در صورتیکه متقاضی در کشور خود شاغل باشد باید قرارداد استخدام فی مابین، حساب بانکی گردش مالی ۳ الی ۶ ماهه اخیر، نامه های معتبر اجازه کارفرما جهت عدم حضور در محل کار برای تمام مدت زمان ویزای توریستی وی و همچنین فیش حقوقی شخص را به سفارت ارائه دهد.
اگر شخص دانشجو باشد باید مدارک ثبت نام در دانشگاه و گواهی اشتغال به تحصیل را ارائه دهد.

تمدید ویزای توریستی اسپانیا
 تمدید ویزای توریستی اسپانیا همانند سایر انواع ویزای شینگن امکان تمدید آن وجود دارد. برای تمدید ویزای توریستی اسپانیا در شرایط خاص باید مدارک و مستنداتی قوی که بیان کننده شرایطی خاص و اضطراری باشد و بتوان به وسیله آن  افسر ویزا را متقاعد کرد و مورد پذیرش افسر ویزا و سفارت کشور اسپانیا قرار می گیرد، ارائه کرد.

از جمله موارد مهمی که توسط افسر ویزا در هنگام درخواست تمدید ویزای توریستی اسپانیا مورد بررسی قرار می گیرد ارائه اسنادی مبنی بر تمکن مالی جهت تمدید اقامت و دلایل درخواست دهنده جهت تمدید اقامت است ( این دلایل که ممکن است به علت بروز حادثه ، موارد پزشکی (‌ ادامه درمان ) کاری و یا شخصی باشد باید کاملا قانع کننده باشد.)

ریجکتی ویزای اسپانیا
همانطور که گفته شد بهتر است برای دریافت ویزای اسپانیا به صورت گروهی درخواست دهید از مهمترین عواملی که منجر به ریجکتی ویزای اسپانیا میشود تلاش برای دریافت ویزای اسپانیا به صورت انفرادی است. 

سایر دلایل می تواند موارد زیر باشد: 
ارائه مدارک نامعتبر یا جعلی 
دارا بودن سوابق کیفری 
بیمه نامه نامعتبر 
گذرنامه نامعتبر 
اقدام به سفر به صورت انفرادی 
و هر نوع مدرکی که جعلی و یا نامعتبر باشد. 
همچنین در صورتی که مدارک شما و نحوه پاسخ دهی به سوالات افسر پرونده به گونه ای باشد که برای وی قانع کننده نباشد و شما را واجد صلاحیت برای سفر به اسپانیا تشخیص ندهند با درخواست ویزای شما موافقت نمی شود. 

رفع ریجکتی ویزای اسپانیا
در صورت ریجکت شدن۶ ماه پس از دریافت جواب و با رفع کردن نواقص پرونده خود، دوباره برای دریافت ویزای این کشور اقدام کنید.

برای رفع ریجکتی ویزای اسپانیا نامه ی اعتراضی خود را که به زبان اسپانیایی تهیه کرده اید، در روز‌های یکشنبه تا چهارشنبه ساعت ۱۳ تا ۱۴ به سفارت این کشور تحویل دهید.

 نکته قابل توجه این است که در تحویل نامه اعتراض به رد شدن ویزای اسپانیا حضور فرد متقاضی ضروری است. جواب اعتراض به ریجکتی ویزای اسپانیا 14روز کاری بعد از تحویل نامه  قابل دریافت است.


نکات ویزا اسپانیا
وقت سفارت اعلام شده از جانب شرکت ابرآسا پرواز غیر قابل تغییر می باشد.
برای متقاضیان بالای 12 سال انگشت نگاری لازم است.
مسافرینی که در 24 ماه اخیر ویزای شینگن دریافت نموده اند، پرونده شان بدون انگشت نگاری و به صورت غیر حضوری پذیرفته می شوند (به جز ویزای شینگن صادره از سفارت یونان).
ارائه اصل تمامی مدارک مربوط به ویزای اسپانیا به شرکت ابرآسا پرواز الزامیست. تمام مدارک ارائه شده تا پایان سفر نزد شرکت ابرآسا پرواز باقی می‌ماند.
درصورت صلاح‌دید جدید کارشناسان یا سفارت مربوطه، مسافر موظف به ارائه مدارک تکمیلی است.
لزوم ارائه ضمانت نامه بانکی جهت بازگشت از سفر و مبلغ آن به ازای هر نفر پس از بررسی مدارک متقاضی به ایشان اعلام می‌گردد.
با توجه به اینکه کلیه مدارک ارائه شده توسط شرکت مجری و سفارت مورد استعلام قرار می‌گیرد، توصیه می‌گردد، کلیه مدارک مستند و قابل استعلام باشند.
برای سفر به اسپانیا اقدام به دریافت تورهای مسافرتی نمایید تا امکان رد ویزای شما پایین بیاید. 
داشتن تاریخچه سفر قوی به دریافت ویزای اسپانیا کمک می کند. دارا بودن سابقه سفر به کشورهایی مانند سنگاپور و ژاپن می تواند امتیازی در اخذ ویزای اسپانیا باشد. 
مدارک خود را برای ترجمه به دارالترجمه های معتبر که تایید شده توسط اداره مترجمان هستند تحویل دهید. 
سفارت اسپانیا در ایران

: تهران، دروس، بلوار شهرزاد، کوچه اول شرقی پلاک ۱۰ می باشد،  بخش کنسولی و خدمات ویزای اسپانیا اخیرا به  شرکت BLS واگذار شده است. آدرس شرکت BLS پاسداران، خیابان نارنجستان چهارم، مجتمع آرتمیس یک، طبقه ۱۲، واحد ۵ می باشد و در روزهای یکشنبه تا پنجشنبه از ساعت ۸:۳۰ تا ۱۶ می بایست مراجعه کنید. 
مقالات پربازدید
6LfXPeMiAAAAABP2k6B5_uJpRxcVxQU_eWzl_CSX