معرفی ویزای روسیه

راهنمای سفر علی سربالاوند 14 آذر ، 1402 زمان تقریبی مطالعه: 3 دقیقه


ویزای روسیه

روسیه، سرزمین تزارها، پهناورترین کشور جهان، جایی که در آن تاریخ، فرهنگ، هنر و زندگی مدرنیته به هم آمیخته شده اند. روسیه سرزمین تناقص ها است و شاید به خاطر همین، چرچیل از آن با نام “معمایی پیچیده در رمز و رازی مبهم” یاد می کرد، در گوشه گوشه ی روسیه از امپراطوری با شکوه گرفته تا خاکهای یخ زده سیبری، از بناهای باستانی تا فرهنگ شهری ماجراجویی و جاذبه های گردشگری نهفته است. مسکو قلب تپنده روسیه است، جایی که آسیا و اروپا را به هم پیوند می دهد، هنگامی که به مسکو وارد می شوید از تاریخ و فرهنگ این شهر و بناهای باستانی به وجد می آیید.

انواع ویزای روسیه 
روسیه نیز مانند سایر کشورها انواع مختلفی دارد که مهمترین آنها:

ویزای تحصیلی روسیه: برای دریافت ویزای تحصیلی روسیه باید از دانشگاه یا موسسه مورد نظر خود دعوتنامه دریافت کنید و پذیرش تحصیلی بگیرید. دارا بودن تمکن مالی و عدم سوء پیشینه نیز از مدارک مهم است

ویزای کاری روسیه: برای کار در روسیه و اخذ ویزای روسیه باید از کارفرمای روسی دعوت به کار شوید و مدارک شغلی خود را نیز همراه داشته باشید.

ویزای ترانزیت روسیه: اگر برای سفر به کشوری دیگر نیازمند توقف در روسیه باشید باید ویزای ترانزیت روسیه دریافت کنید. برای این منظور دارا بودن بلیط مقصد الزامیست.


ویزای توریستی روسیه
با توجه به سفر متقاضی، در انواع مختلفی صادر می‌شود. ویزای توریستی از جمله رایج ترین ویزایی است که از سوی سفارت روسیه برای متقاضیان ایرانی صادر می‌ گردد. آژانس ابرآسا پرواز ، کلیه خدمات مربوط به تور روسیه و ویزای این کشور را به شما عزیزان ارائه می دهد.

مدارک مورد نیاز ویزای روسیه
اصل پاسپورت با 7 ماه اعتبار
دو قطعه عکس رنگی 4*3
بیمه مسافرتی
مشخصات کامل مسافر
بلیط رفت و برگشت هواپیما و واچر هتل
فرم تکمیل شده تعهد بازگشت به وطن
جهت اخذ ویزای یکساله علاوه بر موارد فوق آزمایش ایدز هم جز موارد لازم می باشد
ویزای روسیه


اقدام برای اخذ ویزای روسیه :
ویزای روسیه به صورت گروهی و انفرادی صادر میشود، دریافت ویزا به صئرت تور گروهس شانس اخذ ویزا را بالا می برد. برای دریافت ویزای روسیه باید توسط یک شرکت معتبر اقدام کرده و تور سفر به روسیه دریافت کنید. اگربه صورت انفاردی اقدام به اخذ ویزای روسیه می کنید ارائه واچر هتل الزامیست.


اعتبار ویزای روسیه :
مدت اعتبار ویزای روسیه بر اساس مدت زمان اقامت شما در روسیه تعیین می شود. اگر قصد سفری 10 روزه به روسیه را دارید و مدت رزرو هتل و بلیط رفت و برگشت شما 10 روز است ویزای شما نیز 10 روزه صادر می شود، اما ویزای روسیه معمولا 30 روزه صادر میشود.

نکات ویزای روسیه :
وقت سفارت اعلام شده از جانب شرکت ابرآسا پرواز غیر قابل تغییر می باشد.
برای متقاضیان بالای 12 سال انگشت نگاری لازم است.
ارائه اصل تمامی مدارک مربوط به دریافت ویزای روسیه به شرکت ابرآسا پرواز الزامیست. تمام مدارک ارائه شده تا پایان سفر نزد شرکت ابرآسا پرواز باقی می‌ماند.
درصورت صلاح‌دید کارشناسان یا سفارت مربوطه، مسافر موظف به ارائه مدارک تکمیلی است.
لزوم ارائه ضمانت نامه بانکی جهت بازگشت از سفر و مبلغ آن به ازای هر نفر پس از بررسی مدارک متقاضی به ایشان اعلام می‌گردد.
با توجه به اینکه کلیه مدارک ارائه شده توسط شرکت مجری و سفارت مورد استعلام قرار می‌گیرد، توصیه می‌گردد، کلیه مدارک مستند و قابل استعلام باشند.
آدرس سفارت روسیه در تهران 
آدرس سفارت روسیه: تهران، خیابان نوفل لوشاتو، پلاک ۳۷ است. ساعت مراجعه از روزهای یکشنبه تا پنجشنبه و در ساعات ۱۰ تا ۱۳ می‌توانید به این سفارت مراجعه کنید. در صورت نیاز، می‌توانید با شماره ۰۲۱۶۶۷۰۱۱۶۱ نیز تماس حاصل فرمائید.

مقالات پربازدید
6LfXPeMiAAAAABP2k6B5_uJpRxcVxQU_eWzl_CSX