معرفی انواع ویزای ژاپن

راهنمای سفر علی سربالاوند 14 آذر ، 1402 زمان تقریبی مطالعه: 3 دقیقه


ویزای ژاپن برای ایرانیان ضروریست، به جز تعدادی از کشورهایی که می توانند بدون ویزا برای سفر و یا اهداف تجاری به ژاپن سفر کنند.

سرزمین آفتاب، که در زبان ژاپنی به آن “نیپون کوکو” گفته می شود؛ شرقی ‌ترین کشور جهان بوده و جذابیت زیادی برای سفر و گشت و گذار دارد.
پاسپورت ژاپن در لیست قوی ترین پاسپورت های دنیا بوده و رتبه چهارم را به خود اختصاص داده است، با داشتن ویزای ژاپن می توان به 122 کشور بدون ویزا سفر کرد.

ویزای ژاپن

ویزای ژاپن انواع مختلفی دارد و برای دریافت آن ابتدا باید هدف از سفر خود را مشخص کنید و نیز بدانید که قرار است چه مدت در آن جا اقامت داشته باشید.
نکته ای که وجود دارد این است که برخی از سفارت خانه‌ های ژاپن به افراد اجازه نمی ‌دهند تا به صورت انفرادی برای دریافت ویزای ژاپن اقدام کنند بلکه باید از طریق یک نماینده تور این کار انجام شود.
برای دریافت ویزای ژاپن باید مدارک را به سفارت و یا آژانس مسافرتی مورد نظر ارسال کنید و سپس منتظر بمانید تا ویزا پردازش شود.
غالبا این فرآیند پنج روز کاری طول می‌کشد.
در صورت پذیرش درخواست ویزای ژاپن ، ویزا برای شما ارسال می‌ شود و می ‌توانید از آن را برای مسافرت به ژاپن طی 3 ماه استفاده کنید.
اگر قصد سفر توریستی به ژاپن دارید، فصل پاییز در ژاپن را از دست ندهید.

انواع ویزای ژاپن
پس از اینکه هدف از سفر خود به ژاپن را مشخص کردید نوع ویزای درخواستی شما معلوم خواهد شد.

ویزای توریستی ژاپن
ویزای توریستی Tourist Visa به کسانی که می‌ خواهند برای تعطیلات، تفریح و گردش به ژاپن سفر کنند  اجازه می ‌دهد تا برای 90 روز در ژاپن اقامت داشته باشند.
به علاوه این امکان نیز وجود دارد که برای ویزای دو بار ورود و 2 سفر کوتاه در طی 6 ماه اپلای کنند.
برای اطلاع از هزینه ویزای توریستی ژاپن و نیز شرایط دریافت ویزای توریستی ژاپن تضمینی با مشاوران قصران گشت در ارتباط باشید.

ویزای کاری ژاپن
اگر کسی یک پیشنهاد شغلی از کشور ژاپن داشته باشد می تواند برای این ویزا اقدام کند.
برای نمونه ویزای ژاپن می تواند به مشاغلی در زمینه‌ های بازرگانی، پروژه‌های تحقیقاتی، هنری، ورزشی، دیپلماتیک و … تعلق بگیرد که با سازمان‌ های دولتی یا خصوصی در ژاپن قرارداد دارند.
ویزای ژاپن کاری برای افرادی که مهارت ‌های بالا و یا مهارت خاصی دارند بسته به نوع فعالیت او تا 5 سال می تواند اعتبار داشته باشد.

ویزای تجاری ژاپن
برای کسانی که به قصد کار یا ملاقات ‌های تجاری به ژاپن سفر می‌کنند.
ویزای تجاری موقت ( Temporary Business Visa) این امکان را می دهد تا فرد برای اقامت 90 روزه (اگر دو سفر در بازه زمانی 6 ماه باشد) به صورت یکبار ورود و یا چند بار ورود اقدام کند.

ویزای تحصیلی ژاپن
ویزای تحصیلی ژاپن که معمولاً هم خواهان زیادی از ایران دارد مناسب تمامی‌ افرادی است که قصد مهاجرت تحصیلی به ژاپن را دارند و می خواهند در یکی از دانشگاه ‌ها یا مؤسسات آموزشی ژاپن تحصیل و یا تحقیق کنند.
دانشجویان، فرهنگیان، پژوهشگران و دانش‌آموزان می ‌توانند از این ویزا استفاده نمایند.
این ویزا معمولاً امکان اشتغال ندارد و اما می‌ توان با آن در ساعت ‌های محدودی و به ‌صورت پاره‌ وقت مشغول به کار شد.

ویزای ترانزیت ژاپن
شهروندان برخی از کشورها برای عبور از کشور ژاپن و رسیدن به مقصد نهایی باید ویزای ترانزیت ژاپن (Transit Visa) دریافت کنند.
البته به دلیل اینکه خطوط هواپیمایی که با مسیرهای پروازی ایرانیان در ارتباط باشد در ژاپن نیست، ایرانیان معمولا بسیار کم به این ویزا نیاز خواهند داشت.

ویزای درمانی ژاپن
سطح فناوری ها و پیشرفت علوم در ژاپن بالاست و همین موضوع باعث شده تا درمان بیماری‌ ها در این کشور به مراتب راحت ‌تر از سایر کشورها باشد.
کسانی که قصد درمان در ژاپن را دارند می ‌توانند برای خود و همراهان (در بیشتر مواقع می توان یک یا چند همراه داشت) خود درخواست ویزای درمانی بدهند به همین دلیل امکان صدور چند ویزا به ‌صورت هم ‌زمان نیز وجود دارد.


مدارک مورد نیاز برای ویزای ژاپن
پاسپورت معتبر (حداقل 6 ماه قبل از تاریخ سفر)
عکس جدید (3.5 × 4.5) با پس ‌زمینه سفید
تکمیل فرم درخواست ویزای ژاپن (می‌توانید از وب‌سایت کنسولگری یا سفارت ژاپن اقدام نمایید)
مشخصات شغلی، تحصیلی یا مالی (بسته به نوع ویزا)
بلیط رفت و برگشت (در صوت لزوم و بعضی مواقع)
واچر هتل یا اقامتگاه
برنامه کامل سفر
گواهی تمکن مالی (نشان ‌دهنده توانایی مالی برای هزینه ‌های سفر و اقامت می باشد.)
البته لازم به ذکر است که برای دریافت ویزای ژاپن، داشتن سابقه سفر شینگن اهمیت بالایی دارد.

مدت زمان اعتبار ویزای ژاپن
ویزای توریستی ژاپن به طور معمول به مدت 15 یا 30 روز صادر می‌ شود و امکان تمدید ندارد.
ویزای تجاری ژاپن می ‌تواند برای 90 روز یا بیشتر نیز صادر شود.
ویزای کاری و تحصیلی ژاپن بسته به موقعیت شغلی و تحصیلی و همچنین نیازهای فرد صادر می ‌شود.
مراحل دریافت ویزای ژاپن
ابتدا باید مدارک لازم را جمع‌آوری کنید.
برای اطلاع از مدارک دقیق تر، به سایت سفارت ژاپن مراجعه کنید.
فرم درخواست ویزا را پر کرده و به همراه مدارک لازم به سفارت ژاپن تحویل دهید.
در بعضی کشورها ممکن است بتوانید این کار را از طریق پست انجام دهید.
پس از بررسی درخواست و مدارک، سفارت با شما تماس گرفته و در صورت صدور ویزا، می ‌توانید پاسپورت خود را همراه با ویزا دریافت نمایید.
می توانید از کسانی که تجربه ویزای ژاپن دارند و یا از طریق آژانس ویزای ژاپن ارائه می دهد نیز راهنمایی بگیرید.

قیمت ویزای ژاپن

تعرفه آژانس مسافرتی قصران گشت برای دریافت ویزای ژاپن به صورت زیر می باشد.
شما می توانید به راحتی و بدون صرف زمان زیاد برای اطلاع از هزینه ویزای ژاپن برای ایرانیان، انجام مراحل دریافت ویزا، ویزای ژاپن خود را از طریق قصران گشت دریافت کنید.

قیمت ویزای توریستی یکبار ورود ژاپن 800 دلار می باشد.
ممکن است بسته به نرخ ارز و سیاست‌ های موجود در کشور ژاپن، ویزای ژاپن تضمینی قیمت متغیری داشته باشد.

نکاتی در خصوص ویزای ژاپن
اطلاعات مربوط به ویزای ژاپن ممکن است به دلیل تغییرات سیاستی و قوانین کشور ژاپن تغییر کند. بنابراین قبل از اقدام به دریافت ویزا از آخرین اطلاعات و مقررات سفارت یا کنسولگری ژاپن در کشور خود مطلع شوید.
مدت زمان صدور ویزا متفاوت است و بر حسب نوع ویزا و شرایط آن مختلف است.
معمولاً صدور ویزای گردشگری چند روز تا یک هفته زمان خواهد برد؛ با این حال برای ویزای کاری، تحصیلی و دیگر انواع ویزا این مدت زمان ممکن است بیشتر نیز باشد.
اگر قصد دارید در ژاپن به کار یا تحصیل بپردازید، پیشنهاد می ‌شود قبل از اقدام به دریافت ویزا، با کارفرما یا موسسه آموزشی مورد نظر خود تماس بگیرید زیرا آن ‌ها می توانند اطلاعات مفیدی در خصوص مراحل و مستندات لازم برای صدور ویزا به شما ارائه دهند.
در صورت ریجکتی ویزای ژاپن به هر دلیل، می ‌توانید به صورت کتبی از سفارت ژاپن در تهران ویزا ریجکت شده خود و دلایل رد آن را پیگیری کرده و درخواست توضیح نمایید البته از دیگر سفارت های ژاپن در کشورهای دیگر نیز این امکان وجود دارد.
ممکن است در بعضی موارد بتوانید با رفع نواقص موجود مجدداً درخواست ویزا دهید.
به هر حال، موفقیت دریافت ویزای ژاپن با توجه به جزئیات و دقت در پر کردن فرم‌ ها و نیز ارائه مستندات مربوطه بستگی دارد؛ پس قبل از ارسال درخواست خود، اطمینان حاصل کنید که تمامی اطلاعات را به صورت دقیق ارائه داده‌ اید.
اگر نیاز به کمک یا راهنمایی بیشتری در مورد چگونگی درخواست ویزای ژاپن دارید، می‌ توانید از مشاوران ما در قصران گشت که تجربه کار با قوانین و مراحل مهاجرت و دریافت ویزای ژاپن دارند کمک بگیرید.
در نهایت، از آن‌ جایی که قوانین مهاجرت و صدور ویزا ممکن است به مرور زمان تغییر کند، پیشنهاد می‌ شود همیشه از منابع رسمی و به‌ روز استفاده کرده تا از آخرین تغییرات و الزامات مربوط به ویزای ژاپن مطلع شوید.

مقالات پربازدید
6LfXPeMiAAAAABP2k6B5_uJpRxcVxQU_eWzl_CSX