معرفی بهترین رستوران های آنتالیا

راهنمای سفر علی سربالاوند 09 بهمن ، 1402 زمان تقریبی مطالعه: 3 دقیقه

شناخت بهترین رستوران های آنتالیا برای کسانی که می‌خواهند وعده‌های غذایی سفرشان را خارج از محیط هتل صرف کنند، ضروری است. در سطح شهر آنتالیا معدود رستوران‌هایی هستند که تناسب بین قیمت و کیفیت را حفظ کرده باشند و میان مردم و گردشگران مشهور باشند. اغلب افرادی که با تور آنتالیا UALL به این شهر سفر می‌کنند، تمایل دارند در هتل‌های ساحلی اقامت داشته باشند. این هتل‌های لوکس، تمام وعده‌های غذایی و همچنین میان وعده‌ها را در رستوران‌هایشان سرو می‌کنند و عموما گردشگران این نوع از هتل‌ها، تمایلی به خارج شدن از محیط ندارند.
اما اگر به سبک دیگری از سفر علاقه‌مندید یا بدون رزرو تور به آنتالیا سفر کردید، سر زدن به یکی از رستوران های خوب آنتالیا می‌تواند سفر را برایتان شیرین‌تر کند.
رستوران وهاپ اوستا ات (Vahap Usta Et Restaurant)
در رستوران وهاپ اوستا که از بهترین رستوران های آنتالیا است، انواع غذاهای سنتی ترکی را در منو خواهید دید. این رستوران همان‌طور که در نامش نیز به آن اشاره شده، غذاهای گوشتی آبدار را به عنوان غذای اصلی سرو می‌کند. وهاپ اوستا از نظر کیفیت مواد مصرفی، طعم غذا و محیطی آرام، میان گردشگران تور ترکیه بسیار مشهور است. با وجود یک سالن و یک تراس، شما می‌توانید محل صرف غذای خود را انتخاب کنید. اگر می‌خواهید بدون رزرو در رستوران وهاپ اوستا شام بخورید، انتظار داشته باشید تا 15 دقیقه منتظر خالی شدن میز بمانید. دوشنبه‌ها معمولاً خلوت‌ترین روز این رستوران است. 
آدرس رستوران وهاپ اوستا ات: آنتالیا، کنیالتی، گورسو، بلوار آتاتورک. پلاک 160
ساعت کاری رستوران وهاپ اوستا ات: همه روزه از ساعت 10 صبح تا نیمه شب
امتیاز رستوران وهاپ اوستا ات در گوگل: 4.4 از 5
امتیاز رستوران وهاپ اوستا ات در تریپ ادوایزر: 4.5 از 5

رستوران لارا بالیک (Lara Balık)
رستوران لارا بالیک یکی از بهترین رستوران‌های غذاهای دریایی آنتالیا است که در آن می‌توانید از طعم‌ ماهی‌های تازه کنار ساحل لذت ببرید و حتی در تراسی دلپذیر از چشم‌انداز اقیانوس در هنگام صرف غذا بهره‌مند شوید. منوی این رستوران شامل ماهی سیباس کبابی، کالاماری و میگو است. همچنین پیش غذای کنگر فرنگی و آووکادو از پیشنهادات مشتریان ثابت این رستوران است. به لطف موفقیت رستوران لارا بالیک در دهه گذشته، این رستوران اکنون دو شعبه دارد که هر دو منظره فوق العاده اقیانوس را دارند. اگر تور آنتالیا اردیبهشت را رزرو کرده‌اید به دلیل آب‌و‌هوای دل‌انگیز شهر در این فصل، پیشنهاد می‌کنیم صرف غذا در تراس رستوران لارا را از دست ندهید.

آدرس رستوران لارا بالیک: آنتالیا، مرادپاشا، گنچلیک، خیابان توفیک ایشیک، پلاک 8 
ساعت کاری رستوران لارا بالیک: همه روزه از ساعت 9:00 صبح تا 12:00
امتیاز رستوران لارا بالیک در گوگل: 4.4 از 5
امتیاز رستوران لارا بالیک در تریپ ادوایزر: 4 از 5رستوران سراسر فاین داینینگ (Seraser Fine Dining Restaurant)
رستوران سراسر فاین داینینگ، یکی از بهترین رستوران‌ های آنتالیا است. این رستوران در یک بنای 300 ساله در شهر قدیمی آنتالیا واقع شده است. با مراجعه به سراسر فاین داینینگ، می‌توانید در یک باغ با سبک مدیترانه‌ای یا در یک سالن پرآذین با صندلی‌ها و مجسمه‌های مخملی غذا بخورید. در منوی این رستوران، علاوه بر غذاهای محلی، غذاهای بین‌المللی را نیز خواهید دید. با اینکه این رستوران همیشه شلوغ است، اما به دلیل تبحر و توانایی کارکنانش، زمان انتظار برای خالی شدن میز زیاد طولانی نخواهد بود. 

آدرس رستوران سراسر فاین داینینگ: آنتالیا، مرادپاشا، سلچوک، کوچه پاشا جامی، پلاک 14
ساعت کاری رستوران سراسر فاین داینینگ: 16:00 تا 24:00
امتیاز رستوران سراسر فاین داینینگ در گوگل: 4.4 از 5
امتیاز رستوران سراسر فاین داینینگ در تریپ ادوایزر: 4.5 از 5بالیکچی میهانسی کاله ایچی (Balikci Meyhanesi Kaleici)
بالیکچی میهانسی کاله ایچی، یک رستوران با دیوارهای سنگی در قلب شهر قدیمی آنتالیا است، که غذای دریایی اصلی‌ترین بخش منوی آن است. صرف غذا روی یک میز آبی در خیابان، یک شب خاطره‌انگیز را در آنتالیا رقم می‌زند. این رستوران در آخر هفته‌ها بسیار شلوغ است، زیرا موسیقی زنده در روزهای جمعه و شنبه به فضای محلی و آرامش‌بخش آن می‌افزاید. در هر صورت اگر به فکر سفر به آنتالیا هستید، باید بدانید که بالیکچی میهانسی، یکی از بهترین رستوران های آنتالیا محسوب می‌شود.

آدرس رستوران بالیکچی میهانسی کاله ایچی: آنتالیا، مرادپاشا، کلینچارسلان، کوچه هیدیرلیک، پلاک 17
ساعت کاری رستوران بالیکچی میهانسی کاله ایچی: 11:00 صبح تا یک بامداد
امتیاز رستوران بالیکچی میهانسی کاله ایچی در گوگل: 4.4 از 5
امتیاز رستوران بالیکچی میهانسی کاله ایچی در تریپ ادوایزر: 5 از 5


رستوران آسمانی (Asmani Restaurant)
رستوران آسمانی روی تپه‌ای مشرف به مارینا و شهر قدیمی آنتالیا قرار دارد. این رستوران یک مکان عالی برای لذت بردن از غروب خورشید همراه با میل غذاهای محلی و بین‌المللی است و قطعا تور آنتالیا را برایتان خاطره‌انگیز می‌کند. منو رستوران آسمانی، شامل غذاهای بین‌المللی و ترکی است و راویولی تازه کبابی یا سیباس دو غذای معروف آن هستند. معمولاً برای میز خالی در رستوران آسمانی مشکلی نخواهید داشت، اما اگر بخواهید در پشت‌بام غذایتان را میل کنید، باید میزتان را از قبل رزرو کرده باشید.

آدرس رستوران آسمانی: آنتالیا، مرادپاشا، خیابان لارا، پلاک 24
ساعت کاری رستوران آسمانی: 12:00 ظهر تا 24:00
امتیاز رستوران آسمانی در گوگل: 4.4 از 5
امتیاز رستوران آسمانی در تریپ ادوایزر: 4 از 5رستوران مهمت 7 (7 Mehmet)
رستوران مهمت 7، یکی از بهترین رستوران‌های آنتالیا و مکانی برای چشیدن طعم‌های محلی است. این رستوران انواع غذاهای ترکی و مدیترانه‌ای به سبک خانگی از جمله گوشت‌های کبابی خوشمزه، غذاهای دریایی و لقمه‌ها را سرو می‌کند. این رستوران علاوه بر غذاهای با کیفیتش، با موقعیت مکانی عالی‌اش در بالای تپه‌، چشم‌اندازهای زیبایی از آنتالیا و ساحل کنیالتی را در اختیار مشتریانش قرار می‌دهد. این رستوران بسیار شلوغ است و اگر تمایل دارید که میزتان روی تراس و مشرف به اقیانوس باشد، باید با یک تماس، رزرو خود را انجام دهید. 

آدرس رستوران 7 مهمت: آنتالیا، مرادپاشا، محله ملتم، پارک آتاتورک کولتور، پلاک 201
ساعت کاری رستوران مهمت 7:  دوشنبه تا جمعه از 11 صبح تا 11 شب، شنبه تا یکشنبه از 11 صبح تا 1 بامداد
امتیاز رستوران مهمت 7 در گوگل: 4.3 از 5
امتیاز رستوران مهمت 7 در تریپ ادوایزر: 4 از 5


رستوران گون آیدین کباب و کساب استیک هاوس (Gunaydın Kebap & Kasap Steakhouse)
استیک‌خانه گون آیدین کباب و کساب، یکی از بهترین رستوران‌های آنتالیا برای امتحان کردن استیک‌های باکیفیت، غذاهای کباب‌شده و دونر کباب است. با اینکه این رستوران در تهیه غذا با دستور العمل‌های ترکی و مدیترانه‌ای تخصص دارد، اما مواردی چون استیک آرژانتینی و غذاهای گیاهی را نیز در منو خواهید دید. استیک‌خانه گون آیدین معمولا مملو از مشتری است و برای خالی شدن میز باید اندکی منتظر بمانید. اگر علاقه‌ای به شلوغی ندارید، روزهای دوشنبه یا سه‌شنبه به رستوران مراجعه کنید.

آدرس رستوران گون آیدین کباب و کساب استیک هاوس: آنتالیا، مرادپاشا، چالایان، خیابان لارا
ساعت کاری رستوران گون آیدین کباب و کساب استیک هاوس: همه روزه 12:00 ظهر تا 24:00
امتیاز رستوران گون آیدین کباب و کساب استیک هاوس در گوگل: 4.2 از 5
امتیاز رستوران گون آیدین کباب و کساب استیک هاوس در تریپ ادوایزر: 3.5 از 5رستوران یمنلی میهانسی (Yemenli Meyhanesi)
یمنلی میهانسی، یک رستوران سنتی ترکی است که در یک ساختمان سنگی تاریخی در شهر قدیمی و نزدیک به جاهای دیدنی آنتالیا قرار دارد. بخش متمایز این رستوران، میزهایی است که در خیابان قرار دارند. در این رستوران می‌توانید در حین امتحان کردن غذاهای خوشمزه محلی به موسیقی زنده نیز گوش دهید. یمنلی میهانسی منوی گسترده‌ای دارد که شامل غذاهای دریایی لذیذ دریای سیاه، مانند ماهی و کالاماری است. اگر می‌خواهید انواع غذاهای ترکی و مدیترانه‌ای را بچشید، یمنلی میهانسی که یکی از بهترین رستوران های آنتالیا است را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

آدرس رستوران یمنلی میهانسی: آنتالیا، مرادپاشا، کلینچارسلان، خیابان زیتون
ساعت کاری رستوران یمنلی میهانسی: همه روزه از ساعت 11:00 صبح تا 23:00
امتیاز رستوران یمنلی میهانسی در گوگل: 4.2 از 5
امتیاز رستوران یمنلی میهانسی در تریپ ادوایزر: 5 از 5


رستوران مرمرلی (Mermeli Restaurant)
رستوران مرملی مکانی عالی برای لذت بردن از غذاهای ترکی با منظره شهر قدیمی آنتالیا، اسکله تفریحی و اقیانوس است. کباب، استیک و دونر این رستوران حرف اول را در منطقه می‌زند. مردم محلی اغلب به این رستوران مراجعه می‌کنند تا از منوی صید روز، که می‌تواند شامل ماهی سیباس، کالاماری و میگو باشد، غذاهای تازه را امتحان کنند. از رستوران مرمرلی به راحتی به ساحل دسترسی خواهید داشت و این ویژگی، آن را به مکانی محبوب برای ناهار و شام تبدیل کرده است. توجه داشته باشید که در هنگام غروب آفتاب، یافتن میزی در تراس تقریبا غیرممکن است.

آدرس رستوران مرمرلی: آنتالیا، محله سلچوک، خیابان اسکله، کوچه حمام، کوچه اوزون چارشی، پلاک 25
ساعت کاری رستوران مرمرلی: 8:30 صبح تا یک بامداد
امتیاز رستوران مرمرلی در گوگل: 3.7 از 5
امتیاز رستوران مرمرلی در تریپ ادوایزر: 4 از 5


مقالات پربازدید
6LfXPeMiAAAAABP2k6B5_uJpRxcVxQU_eWzl_CSX