راهنمای سفر به سوئیس

راهنمای سفر فریبا آردم 02 دی ، 1402 زمان تقریبی مطالعه: 15 دقیقه

سوئیس کشوری کوچک و مستقل با مناظر طبیعی خیره کننده ، صنعت برجسته و سیستم آموزشی قوی در قلب اروپاست. پایتخت سوئیس، برن در کوهستان های آلپ است. سوئیس به عنوان یکی از کشورهای پرسرمایه و پیشرفته دنیا شناخته می‌شود. اقتصاد سوئیس بسیار قوی و متنوع است و بر اساس صنعت، خدمات و کشاورزی تقسیم می‌شود. سوئیس در صنعت، داروسازی، تکنولوژی ارتباطات، بانکداری و صنعت ماشین ‌آلات خوب جا افتاده است. این کشور خصوصیت هایی مانند پایداری اقتصادی، کیفیت زندگی بالا و سیستم بسیار کارآمد برای مالیات دهی دارد. کشور زیبای سوئیس سالانه گردشگران بسیاری را به سوی خود جذب می کند. در راهنمای سفر به سوئیس به برخی از دلایل جذابیت های سوئیس برای گردشگران است و می توان به کوه های آلپ، دریاچه های زیبا و روستاهای آرامش بخش اشاره کرد. البته به دلیل وجود دانشگاه های معروف و موسسات آموزشی برجسته در حوزه علوم و تکنولوژی دانشجویان بین المللی بسیاری به این مقصد زیبا جذب می شوند.
کشور زیبای سوئیس در جنگ های جهانی و سایر تنش‌های بین‌المللی از جانب هیچ کشوری آسیب ندیده است و همواره تلاش می‌ کند تا نقشی صلح‌ آمیز و میانجی ‌گرانه در روابط بین‌المللی ایفا کند. در کل، سوئیس یک کشور زیبا، پیشرفته و پویا با فرهنگ و تاریخ غنی است که به عنوان یکی از مناطق محبوب در جهان برای زندگی، تحصیل و گردشگری شناخته می‌شود. اکثر جمعیت سوئیس به زبان آلمانی صحبت می کنند.

همه چیز درباره سفر به اسپانیا

موقعیت جغرافیایی سوئیس

جمهوری فدرال سوئیس واقع در قلب اروپا در بخش غربی مرکز اروپا است. سوئیس از سوی شمال با آلمان، از سوی جنوب با ایتالیا، از سوی شرق با لیختن‌ اشتاین، اتریش و لیختن ‌اشتاین، و از سوی غرب با فرانسه مرز می‌شود. علاوه بر این، سوئیس به طور کامل از طریق خاکهای خود به کوه‌های الپ متصل است. موقعیت جغرافیایی سوئیس باعث شده تا این کشور دارای مناظر طبیعی فوق‌العاده زیبا و متنوعی باشد. کوهستان‌های الپ در شمال و جنوب سوئیس قرار دارند و دره‌ها و دریاچه‌ ها در سراسر کشور پراکنده شده‌اند.

تاریخچه سوئیس

تاریخچه سوئیس به هزاران سال قبل از میلاد بازمی ‌گردد. در طول سده‌ های مختلف، سوئیس تحت تأثیر فرهنگ‌های مختلفی قرار گرفته است. در دوران روم باستان، بخش ‌هایی از سوئیس تحت حاکمیت امپراتوری روم بودند و شهرهایی همچون آقوستا (اکوستا) و آوگستا روریکوروم (آوگوستو روریکوروم) به عنوان پایتخت‌ های رومی در منطقه شناخته می‌شدند. در اوایل قرون وسطی، سوئیس تحت تأثیر مستعمره‌ گرایی آلمانی قرار گرفت و شهرها و ایالت‌ های مستقلی شکل گرفتند. 
در سدهٔ ۱۳، کانتون‌هایی (ایالت‌ها) در سوئیس تشکیل شدند که به طور کلی شامل یک شهر و نواحی روستایی بودند و خودشان را مستقل اعلام کردند. 
در سدهٔ ۱۴، سوئیس برخی از مناطق همسایه را تصرف کرد و توسعه خود را در جنگ‌ ها و منازعات منطقه‌ای به‌ طور پایداری ادامه داد. 
در سدهٔ ۱۶، اصلاحات دینی مارتین لوتر و پیروانش تأثیر بسزایی در سوئیس گذاشت. تحت تأثیر این اصلاحات، جنبش های مذهبی در سوئیس شکل گرفتند و این کشور به مرکز مهمی از نظر تولید کتاب و مطبوعات اصلاحی تبدیل شد.
در سدهٔ ۱۹، سوئیس با حفظ سیاست های خود در جنگ‌ های ناپلئونی و جنگ جهانی اول از تلاش برای حفظ صلح و پایداری بهره ‌گرفت. در جریان جنگ جهانی دوم، سوئیس نیز تحت فشار قرار گرفت، اما توانست استقلال و سیاست خود را حفظ کند.
از آن زمان به بعد، سوئیس به عنوان یک کشور دموکراتیک با تمرکز بر صنعت، تجارت، فناوری و خدمات مالی رشد و توسعه یافته است. امروزه، سوئیس به عنوان یکی از کشورهای پیشرفته و ثابت قدم جهان شناخته می‌شود.

شهرهای پرطرفدار سوئیس

سوئیس دارای شهرهای زیبا و جذابی است که هر کدام با ویژگی‌ ها و جاذبه‌ های خاص خودشان مشهورند. در زیر، به برخی از شهرهای پرطرفدار سوئیس اشاره می‌ کنم:

زوریخ Zurich بزرگترین شهر سوئیس
شهر زیبای زوریخ با جمعیتی بالغ بر 400 هزار نفر از زیبا ترین و خوش آب و هوا ترین و گرانترین شهر دنیا است. زوریخ به عنوان پایتخت مالی و فرهنگی کشور و به عنوان یکی از مراکز مهم اقتصادی و تجاری اروپا شناخته می‌شود. زوریخ در قسمت شمال مرکزی سوئیس و در دامنه کوه های آلپ قرار گرفته است. زوریخ به عنوان یک مرکز مالی بین‌المللی شناخته می‌شود و میزبان بسیاری از بانک‌ ها، شرکت‌ های بزرگ و مراکز مالی است. همچنین دارای یکی از بزرگترین بورس ‌های اروپا، بورس اوراق بهادار زوریخ، است. این شهر به عنوان یک مرکز فرهنگی هم معروف است. زوریخ دارای موزه‌ های متعددی است که به تاریخ، هنر، علوم طبیعی، طراحی و فرهنگ معاصر اختصاص دارند. همچنین به عنوان یکی از مراکز هنری اروپا، گالری‌ ها و نمایشگاه‌ های هنری معتبری در زوریخ وجود دارد. زوریخ همچنین یک مقصد خرید پرطرفدار است. بازارهای شهری، فروشگاه‌ های معتبر و مجتمع‌های خرید مدرن در این شهر فرصت خرید عالی را برای گردشگران تور سوئیس پاییز 1402 فراهم می‌کنند. یکی از دلایلی که این شهر بسیار جذاب است، نظم است. نظم در زوریخ حرف اول را می زند. در زوریخ خبری از بی نظمی، ترافیک، بوق ماشین ها، تاخیر و دیر رسیدن نیست. در زوریخ آرامش حاکم است. 
در کل، زوریخ یک شهر پویا، مدرن و پراهمیت در سوئیس است که با ترکیبی از جذابیت‌ های فرهنگی، مالی و طبیعی خود، گردشگران زیادی را به خود جذب می‌ کند. 


شهر زوریخ سوئیس

ژنو Geneva
ژنو 121 سال قبل از میلاد مسیح به امپراتوری رم پیوست، در سال 1789 تحت فرماندهی فرانسه در آمد و در سال 1815 به کنفدراسیون سوییس پیوست. ژنو توسط دو رشته کوه آلپ و ژورا محاصره و به عنوان دومین شهر پرجمعیت سوئیس بعد از زوریخ است. شهر ژنو در ساحل دریاچه ژنو قرار دارد. در شهر ژنو نهادهای بین المللی بسیاری از سرتاسر جهان قرار دارد. ژنو همچنین دومین قطب اقتصادی کشور سوئیس است. آب و هوای ژنو به دلیل اینکه نزدیک دریاچه است معتدل و قاره ای مرطوب است. اختلاف ساعت ژنو با تهران 2 ساعت و نیم از تهران عقب تر است. واحد پول ژنو، فرانک سوئیس است و زبان رسمی مردم ژنو آلمانی، ایتالیایی، فرانسوی و رومانش است.

ژنو اسپانیا

برن Bern
برن به عنوان پایتخت غیر رسمی سوئیس معرفی شده است. غیر رسمی از این بابت عنوان می شود که سوئیس هیچ پایتخت رسمی ای ندارد. شهر برن در ناحیه برن قرار دارد. برن با جمعیتی حدود 144 هزار نفر پنجمین شهر پرجمعیت سوئیس است و زبان رسمی آنها آلمانی است. مسافرین محترم تور اروپا می توانند از طریق آژانس گردشگری ابرآسا بهترین قیمت تور سوئیس زمستان 1402 را دریافت کنند. با وجود اینکه هزینه سفر به اروپا بالاست اما سوئیس آنقدر زیبایی دارد که ارزش یک بار امتحان کردن را دارد.
حتما قبل از سفر به برن به نکاتی زیر توجه کنید: 
*در مدت زمان اقامت خود در برن می توانید از کارتی به نام کارت برن استفاده کنید. کارت برن مزایای زیادی دارد از جمله اینکه با استفاده از این کارت می توانید به صورت رایگان از قطار استفاده کنید.
*آب لوله کشی شهر برن قابل آشامیدن است پس نیازی نیست که برای نوشیدن آب هزینه اضافی پرداخت کنید.
*سعی کنید هرگز در اماکن عمومی با صدای بلند صحبت نکنید.
*سعی کنید افراد را با نام فامیلشان صدا کنید و از به کار بردن اسم افراد صرفنظر کنید.
*سعی کنید حتما پس از صرف غذا، قاشق و چنگالتان را روی میز قرار دهید.

برن سوئیس

بهترین رستوران های سوئیس

رستوران you سوئیس: این رستوران به سرو انواع غذاهای فرانسوی و شرق دور آسیا می پردازد.
رستوران Chez Vronty سوئیس: این رستوران به سرو انواع غذاهای گوشتی می پردازد.
رستوران Findlerhof سوئیس: این رستوران به سرو انواع غذاهای محلی و مدرن می پردازد.
رستوران Fischer's Fritz سوئیس: این رستوران به سرو انواع غذاهای دریایی می پردازد.
رستوران Markthalle سوئیس: این رستوران به سرو انواع غذاهای خانگی می پردازد.

بهترین هتل های سوئیس

هتل رنسانس زوریخ تاور سوئیس
هتل ویلا هونگ سوئیس
هتل رکسوس فلولا داووس سوئیس
هتل رویال ساووری لوزان سوئیس
هتل رویال پلازا مونترو سوئیس

انواع تور سوئیس

تورهای ترکیبی سوئیس
تور ترکیبی سوئیس و آلمان
تور ترکیبی سوئیس و ایتالیا
تور دور سوئیس
تور ترکیبی سوئیس، آلمان، فرانسه و هلند
تور ترکیبی فرانسه و بلژیک و هلند

جهت سفر به سوئیس باید حتما ویزای شینگن را دریافت کنید. (ویزای شینگن شامل تمام کشورهای عضو اتحادیه اروپا در منطقه شینگن است و دارای انواع مختلفی دارد. مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای شینگن شامل: 
• فرم درخواست ویزای شینگن که توسط متقاضی تکمیل می‌شود.
• ارائه دو عدد عکس رنگی بیومتریک که برای درج در پاسپورت مناسب باشند.
• اصل شناسنامه به همراه کپی از تمام صفحات آن
• پاسپورت با حداقل ۳ تا ۶ ماه اعتبار که حداقل دو صفحه خالی داشته باشد.
• مدرک شغلی و استخدامی فرد به همراه مدارک و بیمه تأمین اجتماعی
• گردش حساب مالی سه ماه گذشته
• ارائه نامه تمکن مالی
• مدرک ازدواج یا مدارک اثبات ارتباط خانوادگی در کشور مبدا
• بلیط رفت و برگشت
• رزرو هتل یا دعوت نامه از دوستان یا اقوام
• بیمه نامه مسافرتی
• مدارک توجیه‌کننده سفر
• وجه نقد برای هزینه درخواست و هزینه‌های جانبی) می باشد.

بهترین مراکز خرید سوئیس

*مرکز خرید Glatt سوئیس: این مرکز خرید با فاصله 20 دقیقه ای از مرکز شهر، عنوان محبوب ترین مرکز خرید سوئیس را از آن خود کرده است. در این مجتمع تجاری، انواع فروشگاه های تیپیکال سوئیس و برندهای بین المللی مختلف وجود دارد. همچنین تعداد زیادی رستوران و کافه را در خود گنجانده است.

محبوب ترین مراکز خرید اسپانیا

*مرکز خرید EuroPaallee سوئیس: این مرکز خرید درست در کنار ایستگاه اصلی قطار قرار دارد. در این مرکز خرید محصولاتی مانند لباس و فعالیت های تفریحی را شامل است.

معروفترین مراکز خرید سوئیس*مرکز خرید Letzipark سوئیس: این مرکز خرید خارج از بخش مرکزی زوریخ است. درا ین مرکز خرید فروشگاه، باغ و کافه ها و رستوران های مختلفی وجود دارد.

محبوبترین مراکز خرید اسپانیا

*مرکز خرید Jelmoli سوئیس: این مرکز خرید در خیابان بانهوف زوریخ قرار دارد و از قدیمی ترین مراکز خرید سوئیس است. مرکز خرید Jelmoli به خانه برندها مشهور است.

معروفترین مراکز خرید سوئیس

*مرکز خرید Sihlcity سوئیس: این مرکز خرید در نزدیکی رودخانه Sihl قرار دارد. در این مرکز خرید انواع رستوران ها و فروشگاه ها و باشگاه بدنسازی قرار دارد.

جاذبه های گردشگری سوئیس

*لوسرن: شهر زیبای لوسرن در مرکز سوئیس قرار دارد. در این شهر زیبا، کوه های بلند و دیاچه های بی نظیری قرار دارد. شهر لوسرن مقصد مناسبی برای علاقه مندان به پرواز با پاراگلایدر است. در این شهر زیبا، پل های مسقف، تفرجگاه های ساحلی و خانه های رنگارنگ زیادی وجود دارد که باعث شده لوسرن به یک شهر زیبا و دیدنی تبدیل شود.

لوسرن سوئیس

*اینترلاکن: شهری زیبا بین دو دریاچه ی thun , brien قرار گرفته است. در واقع اینترلاکن مقصدی رویایی و مناسب گردشگران تور سوئیس با قیمت مناسب است که به فعالت های تفریحی علاقه مند می باشند. در Interlaken ورزش هایی مانند کایت سواری، پاراگلایدر، بانجی جامپینگ، دره نوردی، رودگردی، صخره نوردی، قایق رانی، دوچرخه سواری در کوهستان، چتر بازی، اسکی و اسنوبرد فراهم است. جهت دیدن مناظر زیبای کوهستان می توانید سوار قطار شوید.


اینترلاکن سوئیس

*زرمات Zermatt: منطقه ی زرمات، منطقه ای زیباست که در آن هیچ ماشینی تردد نمی کند. در این منطقه، اماکن تفریحی بسیاری مانند انجام فعالیت هایی نظیر مانند اسکی، پیاده روی و کوهنوردی و چشم اندازهای زیبا و نفس گیر، تواسنته سالانه گردشگران بسیاری را از اقصی نقاط جهان به خود جلب نماید.

زرمات سوئیس


*ژنو Geneva: ژنو به عنوان دومین شهر پرجمعیت و سومین شهر بزرگ سوئیس است و لقب یکی از گرانترین شهر های اروپا را از آن خود کرده است. مردم ژنو به زبان های فرانسوی، انگلیسی، اسپانیایی، ایتالیایی و آلمانی صحبت میکنند. شهر ژنو در کنار دریاچه ژنو قرار گرفته است.


ژنو سوئیس

زبان و دین مردم سوئیس

در جنوب سوئیس مردم به زبان ایتالیایی صحبت می کنند . در قسمت های دیگر به زبان های فرانسوی، انگلیسی، اسپانیایی و آلمانی صحبت می کنند. اکثر جمعیت مردم سوئیس را مهاجران تشکیل داده است. دین اکثریت مردم در سوئیس، مسیحیت است.

واحد پول مردم سوئیس

فرانک، واحد پول مردم در سوئیس است. ارزش فرانک برابر 1 دلار آمریکا و هر یک فرانک برابر با 100 سانتیمتر است.

بایدها و نبایدهای سفر به سوئیس

1. در سفر به سوئیس هرگز از تاکسی استفاده نکنید.
2. در سفر خود به سوئیس تا حد امکان آب نخورید.
3.حتما در سفر خود به سوئیس از ارتفاعات سوئیس بازدید کنید.
4.در سفر به سوئیس پول نقد کمی به همراه داشته باشید.

سوئیس


مقالات پربازدید
6LfXPeMiAAAAABP2k6B5_uJpRxcVxQU_eWzl_CSX